"Ježíškůů - stromeček - dářečkýý - Vánoce..."

21. prosince 2010 v 18:01 | Li-Po |  Ostatní mikrovlny
Nadpisem si připomínám pět let starou vzpomínku na Štědrý den. Přišla k nám tehdy na návštěvu teta i s mojí malou sestřenicí (tehdy jí byly 3 roky). A tahle památná slova, podbarvená jednoduchou melodií vznikla v okamžiku, kdy se jí moje máma zeptala "Zazpíváš nám nějakou vánoční písničku?". I tak malá už pochopila, že když si člověk nemůže vzpomenout, musí prostě improvizovat.

Cítíte kolem sebe v poslední době takovou tu vánoční atmosféru?

Já jsem ji ještě před pár dny necítil, ale teď ji už cítím. To je taky docela štěstí, protože jakmile kolem sebe necítím blížící se Vánoce, vůbec si neuvědomuju, že už jsou tak brzo (zrovna minulý pátek jsem se divil, že za týden už je Štědrý den). A to potom nekonám ani žádné vánoční přípravy. Nenakupuju dárky, nezpívám koledy, nedělám předvánoční úklid (i když ten občas nedělám ani když tu atmosféru vnímám). V každém případě si máma letos dala dost na čas s pravidelným každoročním pečením vanilkových rohlíčků, ale hned jak se do nich o víkendu pustila, poznal jsem, že 24.prosinec se skutečně blíží. (Jen mezi námi - mikrovlnka Vlnka se zase pokoušela péct perníčky, ale polovinu jich spálila. A to poznám (!!!) , i když se mi pokoušela namluvit, že jen zkoušela nový recept a dělala je z jakéhosi černého těsta.) Dneska jsem strávil skoro celé odpoledne ve městě nakupováním dárků, abych dohnal všechno, co jsem málem propásl. (Mimochodem - taky jsou u vás v obchodech tak přííííííííšerné fronty? Asi nejsem sám, kdo tak trochu "zaspal" .)

A taky tolik milujete Last Christmas od Wham? Já si to musím pořád zpívat. Kdysi v dávnověku jsem na to vymýšlel dokonce i vlastní, český text, už si ho ale celý nepamatuju, jenom první část. Bylo to takhle:

VÁNOCE (můj text)

Vánoce, ten nádherný čas
zas přišel mezi nás - ten čas plný krás.
Bílí sněhuláčci
zvonečkem mávaj vločkám.

Vánoce zas tady jsou,
krajinou jdou utišenou.
Stále zasněžené.
Na sníh si rád vždy počkám.
LAST CHRISTMAS (originál)

Last Christmas, I gave you my heart
But the very next day, You gave it away
This year, to save me from tears
I'll give it to someone special

Last Christmas, I gave you my heart
But the very next day, You gave it away
This year, to save me from tears
I'll give it to someone special

Tak jak vnímáte vánoční atmosféru? Už jste nakoupili dárky? Jak dlouho jste čekali ve frontě? A vaše nejoblíbenější vánoční píseň? Pište do komentářů .
 


Komentáře

1 Kiwi Kiwi | Web | 21. prosince 2010 v 18:48 | Reagovat

Vánoční atmosféra...pfff, široký to pojem. Já ji, bohužel, ještě vůbec nevnímám. Sákriš. Snažím se ale ze všech sil. Po pozítří budou VÁNOCE, uvědom si to, mozku! No, takhle nějak to dělám. :D Dárky už mám nakoupené od listopadu. Ve frontě jsem nestála, protože jsem jeden dárek kupovala v drobné drogerii(drobíme... :D ) a ten druhý v obchodě s kosmetikou. Zbytek byl z domácího zdroje. A nejoblíbenější vánoční písní je u mě klasika "Vánoce Vánoce přicházejí" Taky si ji pořád zpívám-ve frontě na oběd, když přijdu domů ze školy,...

2 Werika Werika | Web | 23. prosince 2010 v 19:15 | Reagovat

Dnes mne konečně popadla ta správná nálada :) Pěkné to bylo v pondělí, kdy jsme byla shánět dárky. Bylo už asi pět hodin, náměstí halila tma, jen dřevěné stánky svítily a z nich se linula vůně trdelníků, kouře a svařeného vína (mám ráda tu vůni ^^). A úplně vzadu stálo takové malé pódium, na něm se tísnilo asi patnáct lidí  - obyčejné osoby z davu - a zpívali písničku. Jeden hrál na kytaru a jeden bubnoval, zbytek zpíval. A znělo to tak krásně! Vlastně jsem už měla pospíchat domů, ale nedalo mi to a společně s ostaními jsem postála a užívala si tu atmosféru. :)
V úterý jsme měli školní vánoční party. Tak ta byla taky moc fajn. každá třída měla vystoupení, neljepší byl profesor zeměpisu, pořádně se rozjel :D Taky probíhala "No Game", každý dostal tři zicherky a když ti někdo odpověděl "Ne", musel ti jednu dát Nikdo samozřejmě "me" říct nechtěl, takže jsem během večera přiznala, že balím holky, že chci pětku z fyziky a že miluju jistého kluka, z čehož není ani jedno pravda :D Každý přinesl dárek, pak jsme se postavili dvou kruhů a učitel četl povídku. Pokaždé, když se ozvalo "left", museli jsme předat svůj dárek doleva, když řekl "right" doprava. A jelikož se rodina v přiběhu jmenovala "Right", bylo to šílené :D Nekonec jsem dostala krásného kofoláčka :)) Úplně nakonec se tančilo, to bylo hodně šílené, jelikož jsem ta toto anitalent!
Taky mám moc ráda Last Chrismas. Možná ale ještě raději mám "Merry Christmas Everyone" od Shakin Stevens. Je hodně stará, ale čiší z ní Vánoce :) viz http://www.youtube.com/watch?v=5PkUWkxGWj0
Božínku, to je ale slohovka! ^^ Končím.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama