Různé formy apríla

2. dubna 2010 v 11:19 | Admin |  Mikrovlny zábavy ► Neobyčejně obyčejné příhody ze života
Nevěděl jsem, kam tento článek zařadit. Nakonec jsem se rozhodl pro rubriku (pardon, mikrovlnu) Neobyčejně obyčejné příhody ze života.

Apríl u nás doma probíhal včera docela zajímavě. Ačkoliv mne nikdo ničím nenachytal, mně samotnému se to povedlo hned čtyřikrát (třikrát mámu a jednou tátu).


S mámou byla docela lehká práce. Hned ráno jsem na ni od počítače zavolal, že nefunguje internet a ona se samozřejmě musela jít podívat. Potom jsme šli do města a já jsem jí namluvil, že nejede výtah (bydlíme ve 4.patře). Když jsme seběhli po schodech, teprve v přízemí jsem ho přivolal a řekl "APRÍL!". Ale ona se nijak nezlobila, jenom se smála. Má docela velký smysl pro humor.
Pak se mi to povedlo ještě jednou večer. Vymyslel jsem speciální žertík - vzal jsem jí z kabelky peněženku a peníze, které tam měla, jsem vyměnil za hrací peníze, se kterými jsem si kdysi hrával na obchod a které jsem vyštrachal při nedávném (a na dlouhou dobu posledním, protože na tohle fakt nemám nervy :-)) úklidu ve skříni. A pak jsem jí jen tak na okraj řekl, že budu potřebovat na úterý do školy nějaké peníze a že by bylo dobré, kdyby mi je dala hned, aby se na to nemuselo myslet přes celé prázdniny. Přál bych vám vidět ten její výraz, když tu peněženku otevřela.

Táta přišel pozdě z práce. I to byl možná jeden z důvodů, proč se mi ho už nepovedlo skoro nijak nachytat - nejenže už na to bylo celkem málo času, ale docházely mi nápady a táta se jen tak na něco nenachytá. Zkoušel jsem klasické triky: "Hele, pavouk!" nebo "Máš něco na nose." a taky "Někdo zvoní!", ale nic z toho tátu nezviklalo, ještě se mi smál. Smál se ale jen do té doby, než našel na svých zádech přilepenou cedulku s nápisem "APRÍL!". Měl ji tam nejmíň 10 minut a vůbec si toho nevšiml :-).

Ovšem nejlepší a zárověň nejdrsnější apríl, který jsem kdy zažil, není z tohoto roku, ale asi už dva roky starý. Tehdy ho na nás velmi důmyslně nachystala naše učitelka matematiky. Přišla do třídy a její první slova byla "Vemte si papíry, píšeme písemku!". A v zadání písemky byla látka, kterou jsme brali spíš okrajově a typy příkladů, které jsme skoro vůbec neprocvičovali. Teprve když jsme dopsali a učitelka nám to posbírala, zavolala na celou třídu "APRÍL!" a řekla, že se to bude počítat jenom tomu, kdo dostane jedničku a ostatní známky zapisovat nebude.

PS: Na vyhodnocení soutěže si budete muset ještě počkat, ale nebojte, o diplomky nepřijdete :-).

EDIT 12:40 - Ke článku byla přidána anketa.
 


Komentáře

1 Lind@ Lind@ | Web | 2. dubna 2010 v 15:03 | Reagovat

To poslední je kruté :-D  :-D
Mylsím, že si rodiče docela dobře
nachytal ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama