Maggi - vždy čerstvé nápady!

11. února 2010 v 16:14 | Admin |  Mikrovlny zábavy ► Neobyčejně obyčejné příhody ze života
Stalo se před dvěma (nebo třemi?) dny. Bylo kolem 6 hodin večer a já jsem přemýšlel, co si dám k večeři. Dostal jsem chuť na nějaké Maggi nápady, prostě mi chutnají, nejvíc zapečené brambory s mletým masem a právě ty jsem si chtěl dát. Sice jsme je neměli, ale v obchodě, který je asi tak pět minut cesty od nás, bylo ještě otevřeno. Už jsem věděl, co všechno je k tomu potřeba, tak jsem jenom nakoukl do ledničky, jestli to všechno máme. Mleté maso tam bylo, nějaké mléko taky a tvrdý sýr jsem taky našel. Jenom brambory jsem nekontroloval, protože jsem si řekl, že těch máme určitě dost.
A tak jsem se oblékl, řekl jsem mámě, že si jdu koupit Maggi nápady a jesli by mi je potom nemola udělat k večeři. Když řekla, že ano (ale až tak za půl hodiny, protože napřed musí dožehlit prádlo), vyšel jsem do obchodu.


Maggi nápady v obchodě měli, dokonce opravdu přímo ty, které jsem chtěl. A tak jsem je koupil a šel zpátky domů. Jenže po zazvonění mi dveře nepřišla otevřít máma, ale táta, který mezitím, co jsem byl v obchodě, přišel z práce. To samotné by bylo v pořádku. Co nebylo v pořádku bylo to, že právě při otevírání dveří si dával do pusy poslední kousek tvrdého sýra, který už měl mezitím celý snězený. Nedalo se nic dělat, musel jsem jít do obchodu podruhé.
Prodavačky si mne dost divně prohlížely, když jsem se tam znovu objevil a kupoval ještě sýr. Ta pravá sranda ale začala teprve když jsem se znovu vrátil domů. Už jsem byl přeslečený, když jsem znovu otevřel ledničku, abych mámě nachystal ingredience a zůstal jsem jako solný sloup: mleté maso bylo pryč!
Máma mi na otázku, kam se podělo mleté maso, odpověděla, že si o něj mezitím, co jsem byl pryč, přišla poprosit jedna sousedka - mámina kamarádka, která dělala karbanátky. Tak jsem mámě řekl, že jsem to mleté maso potřeboval do těch Maggi nápadů a ukázal jsem jí ten seznam ingrediencí. Ona mi na to řekla, že bych do toho obchodu stejně ještě musel, protože nemáme brambory.
Jestli si mne ty prodavačky prohlížely divně předtím, teď na mne koukaly jako na zjevení a bylo vidět, že zadržují smích. A to nejlepší na tom bylo, když jsem se dozvěděl, že mleté maso není. Tak jsem koupil alespoň ty brambory, protože ty se hodí vždycky.
Když jsem znovu dorazil domů, máma (která si už mezitím důkladně přečetla recept), mi řekla, že to nevadí, když v tom nebude mleté maso a že se mám do toho obchodu ještě vrátit a koupit místo toho třeba šunku a taky mléko, protože to, o čem jsem si myslel, že je to plná krabice, byl ve skutečnosti už jenom zbytek.
Reakci prodavaček po mém opětovném příchodu už vám ani popisovat nebudu. Ještě když jsem odcházel, tak se mne ptaly, jestli jsem si opravdu jistý, že mám všechno. Tentokrát už jsem ale bezpečně věděl, že ano. Jenom jsem přemýšlel, jak to asi s tou šunkou bude chutnat.
A víte, že to nakonec vůbec nebylo špatné? Připadalo mi to takové jemnější a zdálo se mi, že je to ještě lepší než s tím mletým masem. Tak mi ani moc nevadilo, že jsem kvůli tomu musel tolikrát chodit do obchodu.
 


Komentáře

1 Zmražená Opice Zmražená Opice | Web | 11. února 2010 v 19:25 | Reagovat

Tak to je dobrý :) Při čtení druhé půlky už jsem se dost smála :)
Maggi nápady jsem ještě nikdy neměla. My zase doma s bráchou občas něco uvaříme, ale vždycky je to.. počkat, jak se tomu říká?... brácha říká, že je to "ajntop" nebo něco takovýho. Vždycky naházíme všechno možné, co doma najdeme, na pánev nebo do hrnce, a uvaříme to. Pak na to nasypeme ještě sladkou papriku, sůl, kari a další koření, které najdeme, a sníme to. Většinou je to jedlé :) Nedávno jsme něco takového dělali, a nakonec jsme do toho hodili i pár buráků :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama