Tak už ho mám taky...

26. ledna 2010 v 16:57 | Admin |  Ostatní mikrovlny
Dám vám hádanku - je to malé, nenápadné a mají to miliony lidí na celém světě, ale spousta jich o tom neví. Co je to? Odpověď a pár dalších slov najdete pod perexem.


Pokud jste to neuhodli, tak tramtadadááá! - Správná odpověď je: POČÍTAČOVÝ VIRUS! A jak jste mohli usoudit z nadpisu, tak už ho mám taky (tedy, snad už ne, už jsem ho doufám zlikvidoval)! Tak už vím, proč se ten počítač pořád tak sekal a nic nenabíhalo pořádně. Byl to červ a měl jsem ho přímo v systému, ani jsem o tom nevěděl.

Jak jsem k němu přišel, to nevím. Sice bývám dost často na internetu, občas něco zkouknu na YouTube, občas si taky stáhnu nějaký freeware, ale jinak jsem v tom fakt nevinně! Pravidelně chodím jenom na některé blogy, včetně toho mého a na folmici.cz, jinak nikam. A tam přece žádné viry nejsou. Ale nedá se nic dělat, budu si asi muset prostě dávat ještě větší pozor.

Objevil jsem ho v počítači vlastně náhodou - dělal jsem antivirový test. Ano, je to skutečně náhoda, protože antivirový test jsem od doby, co mám svůj avast! dělal zatím asi jen pětkrát. Tak si tak v klidu testuju a najednou -Hůůůůů - hůůůů - hůůůů - hůůůů! - Byl nalezen virus!-. Ale přesně podle pokynů jsem nepanikařil a virus pěkně spořádaně smazal (snad, doufám, že to nepřežil a teď se nikde v útrobách mého PC nekrčí a nečeká na svoji druhou příležitost).

Už bych mohl skončit, ale přidám ještě něco jen tak na okraj: Jsem na sebe naštvaný, že neumím pořádně ukončovat články a že mám vždycky na konci psaní pocit, že ještě mělo přijít něco úplně na konec a že jsem to moc usekl. A psát pořád věty typu "Tak to je vše." se mi už nechce. Ale třeba na to časem přijdu, jaké zakončení je pro článek nejvhodnější. I když, koneckonců, tohle byl vlastně skoro zbytečný článek, tak ani žádné pořádné zakončení nepotřebuje.

Takže... ehm... "Tak to je vše." :)
 


Komentáře

1 Smejlí Smejlí | 26. ledna 2010 v 17:30 | Reagovat

Windows je Windows, na to si musíš zvyknout!

2 Zmražená Opice Zmražená Opice | Web | 27. ledna 2010 v 19:38 | Reagovat

Já taky navštěvuju po internetu jenom blogy, maily a ještě pár jiných stránek, ale táta má pocit, že si asi do Googlu zadávám "stáhnout vir" a snažím se jich stáhnout co nejvíc. Před pár měsící dělal v našem počítači antivirovou kontrolu. Pořád to pípalo a bzučelo. Nalezl několik stovek virů, nebo spíš virečků, a byl naštvaný především na mě. Tak jsem se na to podívala a zjistila jsem, že všechny viry jsou ze stránek, na které chodí máma (bulváry). Teď táta dělal nějakou antivirovou kontrolu na jeho laptopu, který jsem v posledním týdnu používala především já, a taky tam nalezl pár takových virečků, nebo spíš podezřelých souborů. A přitom navštěvuju vážně jenom blogy, seznam, novinky.cz a pár dalších neškodných stránek...

3 Li-Po Li-Po | Web | 29. ledna 2010 v 13:05 | Reagovat

[2]: No jo, no... vecpe se to všude, kam může a jediná ochrana je opravdu dobrý antivirový program.

4 Zmražená Opice Zmražená Opice | Web | 29. ledna 2010 v 13:39 | Reagovat

[3]: My máme víc antivirových programů... Ale vypadá to, že jejich prací není chránit náš počítač před viry, ale klidně je tam pustit a až když si člověk dá zkontrolovat počítač, tak to ty viry ukáže...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama