Psí smečka a deset deka salámu

30. ledna 2010 v 21:06 | Admin |  Mikrovlny zábavy ► Neobyčejně obyčejné příhody ze života
Stalo se to asi předloni v létě. Byl jsem na kole na prázdninách u babičky a občas jsem jí jezdil nakupovat do přibližně kilometr vzdáleného obchodu se smíšeným zbožím. Byl to (a je) jediný obchod v její vesnici.


Jeden den mi dala znovu dala peníze na nákup, ale tentokrát ne na svůj, ale abych si i já koupil něco pro sebe. Když jsem přijel do obchodu, dostal jsem docela hlad. I když ani tak ne hlad, jako spíš na něco chuť. Moje chuťové buňky volaly po nějaké uzenině. A protože babiččiny peníze, které mi dala, vystačily téměř přesně na korunu na deset deka šunkového salámu a jeden rohlík, moc dlouho jsem se nerozmýšlel, co si koupím. Když jsem vyšel ven z obchodu, nejel jsem hned zpátky, ale sedl jsem si o kousek dál na lavičku, utřel jsem si ruce do kapesníku (nosím s sebou téměř pořád pro takovéto případy čistý, občas navlhčený kapesník) a pustil se do salámu.

Už jsem měl pár koleček snězených, když najednou mám pocit, jakoby na mne někdo funěl. Zvednu oči od salámu a vidím - přede mnou stojí pes - pořádný německý ovčák neboli vlčák. A nestál u mě jen jeden pes - za mnou už čenichali dvě pouliční směsi neboli voříšci. A všichni měli upřený pohled jen na jednu věc (hádejte na kterou :)). Co teď? Byli to toulaví psi, neznal jsem je, mohli by být nebezpeční. Ale nechtělo se mi nechávat jim celý zbytek salámu, navíc jsem měl ještě pořád docela velký kus rohlíku. Řekl jsem si, že bych prostě mohl ujet, ani bych nemusel moc šlapat, bylo to z kopečka. Ale co se salámem a s rohlíkem? Tašku jsem s sebou neměl, když jsem vyjížděl, říkal jsem si, že si koupím něco, na co tašku nebudu potřebovat - nějaké jídlo, které hned sním nebo věc, kterou dám bez problémů do kapsy u kalhot. Nedalo se nic dělat, musel jsem to vyřešit jinak - vzal jsem jedno kolečko salámu, nechal jsem psy, aby na něj soustředili svoji pozornost a potom jsem ho kus od sebe odhodil. Psi se seběhli ke kolečku a já jsem mezitím sbalil salám do papíru, narval si ho do kapsy, zbytek rozhlíku jsem si nacpal do pusy a rozjel jsem se z kopečka. Psi mezitím zřejmě odhozené kolečko sežrali, protože se na něj přestali soustředit a vyrazili za mnou.

Musel to být zajímavý pohled - já jedoucí z kopečka na kole, v kapse narvaný salám, který se tam jen tak tak vešel a v puse ještě víc narvaný pořádný kus rohlíka, který mi z ní ještě k tomu dost vyčuhoval. A malý kousek cesty za mnou tři psi. Už jsem byl z kopečka skoro dole, ale psi mi pořád byli v patách. Ono se taky s obavami, že vytrousíte z kapsy salám moc rychle šlapat nedá. Později se ukázalo, že mé obavy byly oprávněné. Jenom jsem trochu víc zašlapal, salám vyletěl z kapsy ven a psi mne konečně přestali honit, protože objekt jejich zájmu se momentálně nacházel o kus dál na silnici.

Tady bych svoje vyprávění mohl ukončit, ale chce to ještě pár dodatků:
  • Trvalo mi asi půl hodiny, než se mi podařilo v puse narvaný rohlík jaksepatří celý sežvýkat a spolykat.
  • Co se stalo se salámem, to si můžu domyslet. Ale co se stalo s papírem, to nevím. Druhý den už na tom místě, kde mi salám vyletěl z kapsy, nic neleželo (že by ti psi byli tak žraví?).
  • Babičce jsem nikdy o tomhle "dobrodružství" nevyprávěl. Takže dodnes neví, co přesně se stalo. Řekl jsem jí jenom o tom, že jsem si koupil salám a podrobnosti jsem jí nevykládal.
PS: Stále se můžete zúčastnit pololetní soutěže. Zatím jsem dostal dvě odpovědi.
 


Komentáře

1 Tereza Tereza | 2. února 2010 v 19:53 | Reagovat

Tohle je dost dobrá zkušenost, i mě se na chalupě staloněco podobnýho, jento bylo jiný jídlo (co to bylo už si nepamatuju :-) ) a nebylito psi, ale kočičky. Navíc nebyly tři, alebylojich snad pět nebo šest  :-D  :-D  :-D

2 Zmražená Opice Zmražená Opice | Web | 8. února 2010 v 18:58 | Reagovat

Já dřív vždycky nerada chodila nakoupit k nám do obchodu. U kontejnerů tam totiž pobývalo pár psů-jeden vlčák, jeden takovej malinkej a pak ještěš pár dalších. Vždycky za tebou lezli, štěkali na tebe, a já se jich dost bála. Teď ale vystěhovali obyvatele bytovky hned vedle popelnice a duělali z toho domov důchodců,m a od otravných psů už máme pokoj :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama