"Nazdar vole!"

16. ledna 2010 v 14:46 | Admin |  Mikrovlny názorů ► Kritizuji
Moc se omlouvám za ten nadpis, ale nic výstižnějšího mne nenapadlo.
Kdykoliv se mikrovlnka zamýšlí nad tímhle tématem, hrozí u ní brzké přehřátí. To je toho potom hrozně plná a musí to ze sebe nějak dostat. A jak jinak, než to pořádně zkritizovat!


Pokud vám stále nedošlo, o čem dneska píšu, tak je to určitá část lidí přibližně v mém věku a její život a slovník! Vím, že takoví nejsou všichni, ale občas nabývám dojmu, že taková je většina. Když vyjdete ven, potkáte se s tím skoro na každém kroku. Jsou to oni - umachrovaní blbečci, kteří neumí nic jiného, než kouřit, plivat na zem a ničit věci - například lámat lavičky, rozbíjet cedule a strhávat jízdní řády na autobusových zastávkách nebo sprejovat po zdech nesmysly. Ani mluvit se pořádně nenaučili - jen "na půl huby" a za každým druhým slovem "vole" nebo ještě něco horšího.

Já osobně nevím, co si tím dokazují. Jak vůbec můžou takhle žít? Jak se jim může tenhle způsob života líbit? Možná jsem hloupý, ale nepochopím to! Oni snad necítí, že dělají něco, co by asi dělat neměli? Ale ano, cítí, a moc dobře to cítí, jenomže to je právě ono - v dnešní době je prostě největší machr ten, kdo udělá nejvíc zakázanou a nejvíc opovážlivou věc. A to je špatně, moc špatně. A to nejhorší na tom je, že se takhle chovají třeba už malé děti. Není to tak dlouho, co jsem šel ze školy a viděl jsem skupinku asi šestiletých dětí, které si nadávaly až do takových extrémů, že bych o tom nemohl mluvit ani po 22.hodině.

V dnešním světě je prostě zcela obvyklé, že člověk ve 14 letech kouří, pije alkohol nebo bere drogy, praktikuje vandalismus a dělá spoustu podobných věcí.

Rozhodně nechci, aby všichni měli za hluboký vzor Rychlé Šípy, vedli modrý život, lovili bobříky a podobné věci. Jenže to, co se děje je zase druhý extrém. Extrém, který by se měl začít nějak řešit. To je jedno jak. Jakkoliv. Možná by pomohla lepší výchova, více zákazů a taky přestat praktikovat pouze domluvy - někomu to možná stačí, ale na některé případy prostě nic jiného než pořádný výprask neplatí, to je dlouhodobě prověřené!

A nakonec pro vás, kteří se tímto způsobem chováte: Pokud jste se zvládli prokousat až na konec článku (nepředpokládám, že by vás to valná většina četla až do konce), vězte, že tohle není ta správná cesta. Nebo si opravdu myslíte, že když takhle budete žít, více se začleníte do kolektivu a budete více "cool"? Abyste věděli, mnohem lepší je originalita! Proč se členit do nějakého nudného kolektivu? Proč z něj nevystoupit a nezačít žít nový život? Zamyslete se, v hloubi duše se vám jistě ozývá tenoučký hlásek, který vás k tomu nabádá - poslechněte ho! Možná ztratíte své dřívější přátele, ale jistě si najdete jiné, mnohem lepší přátele! A když už to neuděláte, alespoň o tom přemýšlejte.

PS: Možná se mnou nebudete souhlasit, ale je to můj názor.

PPS: O kouření, alkoholu, drogách a podobných věcech se v podmikrovlně "Kritizuji" možná rozepíšu také, ale až jindy.
 


Komentáře

1 Zmražená Opice Zmražená Opice | Web | 16. ledna 2010 v 20:16 | Reagovat

Jo, takových lidí je bohužel hodně. U nás na gymplu mi to zpočátku přišlo taky hrozný, ale když jsem se pak dozvěděla, co provádějí ostatní lidi ze starý základky, říkala jsem si "svatej gympl". U nás ve třídě sice drtivá většina lidí odsuzuje kouření, ale momentálně se snaží být všichni "cool". Pamatuju si, jak jsme jednou byli na počítačích a někdo před námi se zapomněl z něčeho odhlásit. A co uděali naši milí spolužáci aby všem dokázali, jak jsou skvělí? Samozřejmě tomu člověku smazali účet. Ale kdyby tohle udělal někdo jim, nadosmrti by ho proklínali...

2 Reltsek Reltsek | Web | 16. ledna 2010 v 20:47 | Reagovat

Jé, mám za sebou první tři věty a už se těším. Myslím, že celý článek budu souhlasně pokyvovat hlavou. Ta rebelská část ve mně křičí: Napiš tam v**e. Ale zase musím připojit dvě příhody z pátku, kdy jsem si se svými neznámými vrstevníky vykala a vše jsme vyřídili tak slušně, až jsem se v duchu roztekla blahem.

3 Bestie Bestie | 16. ledna 2010 v 22:27 | Reagovat

Nojo, svatá pravda. Bydlím ve čtvrti, kde je asi 90% obyvatel romského původu a tak nemáme o takové věci nouzi.
Zrovna dneska jsem potkala dva sotva dvanáctileté kluky, co považovali za náramnou zábavu sahat mi na zadek a říkat takové věci, které já v jejich věku ani neznala. Můžete tu potkat děti s cigaretou v ruce, kterým nemůže být víc než osm nebo devět. Člověk si někdy říká, jak to bude s takovými lidmi až dospějí - jestli je dřív nezabije otraha alkoholem ...

4 Li-Po Li-Po | Web | 17. ledna 2010 v 10:05 | Reagovat

Děkuji vám všem za ohlasy :-). Alespoň vidím, že nejsem sám, kdo má na to takový názor :-).

5 ~Kiwi ~Kiwi | Web | 14. února 2010 v 11:19 | Reagovat

Já si myslím,že ti superdrsní puberťáci to dělají proto,aby udělali dojem na ostatní.To aby se po dvacáté hodině bál někdo projít parkem,aby ho tam ještě někdo nezmlátil.

6 Great Mhery Great Mhery | Web | 25. března 2010 v 18:17 | Reagovat

Domnívám se, že nezabere nic. Jedné velmi sprosté spolužačce, co neřekne větu bez minimálně 3x ty vole a dalších, sebrali rodiče kabel od PC. Holka ovšem mluví se svými rodiči celkem dost...Nevybíravě.
Teda sama nekouří, v naší třídsě se to nějak ještě neobjevilo, což je s podivem.
Ale když jsem slyšela cosi ze základky, znělo to, že všichni "tyvolují" a kouří, až se z nich stávají chodicí komíny, dle smradu....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama