Občas pochybuji o pravém smyslu Vánoc...

31. prosince 2009 v 17:55 | Admin |  Mikrovlny názorů ► Kritizuji
Nebudu se tu zaobírat problematikou Ježíšek x Santa Claus, to dělá v současnosti spousta blogů a myslím, že není potřeba, aby tu byl takový článek. Mimochodem, já osobně preferuji Ježíška, slavím české Vánoce. Ale nemám výslovně nic ani proti lidem, kteří si oblíbili Santa Clause a dárky si dávají třeba až 25.prosince ráno. Každý má svůj styl a každému se líbí něco jiného. Jenom mi trochu vadí lidé, kteří mi Santa Clause tzv. přímo předhazují a nutí. Ale jak už jsem říkal, dnes se budu zaobírat něčím jiným...


To něco, co mi příšerně vadí a co nepochopím, je předvánoční nákupní horečka!

Nesnáším to! Všude fronty, uspěchaní lidé, udýchaní, vynervovaní, jestli nakoupili všechno a správně a jestli náhodou to či ono nezapomněli! A jaká je to nervozita, když nemůžou sehnat vhodný dárek nebo si pořád nejsou jistí, jestli jejich dárek obdarovaného potěší! Věděli jste, že v době Vánoc je výrazně zvýšené procento sebevražd, infarktů a podobných věcí? A z čeho to asi je? Z čeho? Hádejte!

Podle mě by měly být Vánoce spíš svátky klidu a míru. Měly by to být dny, kdy se sejdeme s rodinou a od všeho si odpočineme. A s dárky bychom si neměli dělat hlavu, vždyť i maličkosti můžou potěšit. Mně osobně se osvědčily vlastní vyrobené dárky, jsou to věci, do kterých jste dali něco ze sebe a dělali jste je s láskou k obdarovanému. Někdy nemusí být ani moc výrazné, ale přesto příjemně překvapí. Pokud třeba nebudete vědět, co dát své milované tetě nebo babičce, máte-li trochu talentu, nakreslete jí obrázek, máte-li básnické střevo, složte jí básničku, stojí to za to!

Letos se mezi mými dárky objevil například i nástěnný čtrnáctidenní kalendář s rodinnými fotografiemi, který jsem vyrobil na počítači. Ani nevíte, kolik taková věc dokáže udělat radosti.
 


Komentáře

1 ~Kiwi ~Kiwi | Web | 14. února 2010 v 11:15 | Reagovat

S tím fakt souhlasím.Já si nakoupím dárky tak v říjnu,zabalím a mám klid.Neúčastním se těch hektických nakupovaček,kde se každý tlačí a nervuje.Nelíbí se mi to.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama